Březen 2008

Nový měsíc aneb posedlost č. 2 (ale druhá jenom chronologicky :D)

28. března 2008 v 23:23 | Peggy |  Moje žvásty
Já se vám strašně, strašně ale strašně moc omlouvám... Nemyslete si, že jsem na vás zapomněla nebo zanevřela, já jen teď mám v hlavě úplně vygumováno díky další knížce (určitě si vzpomínáte na můj článek o chaosu, který ve mně zanechalo Stmívání, žejo? :P). Takže místo další kapitoly vám přináším další ze článků o mojí posedlosti (ona to totiž VÁŽNĚ je skoro posedlost...) způsobené sérií Stmívání od Stephenie Meyerové.

Sorryyyyyyyyyyyy

22. března 2008 v 11:46 | Peggy |  Novinky
Já se vám hrozně, hrozně ale hrozně moc omlouvám, že jsem se k napsání další kapitoly včera nedostala, a zároveň vám chci oznámit, že se k tomu s největší pravděpodobností nedostanu ani dneska. A zítra se vrátím až kdovíkdy, takže... Ááááááááá, nezabíjejte mě! ='(
Takže jestli ještě budete mít tu výdrž, počkejte tak do... hm, pondělí? Ale nic vám neslibuju... sice možná budu mít čas, ale nemůžu vám zaručit, že na to budu mít náladu (protože teď třeba absolutně nemam). A to je potom lepší, když nenapíšu nic, než kdybych se do toho nutila a vznikla z toho naprostá hrůza (ta z toho vznikne i tak, ale aspoň mě to psaní bude bavit :P).
Takže ještě jednou se moc omlouvám...
A pro rozptýlení se můžete podívat sem =) Je to fakt sranda :DDD

Stmívání aneb posedlost č. 1

21. března 2008 v 13:48 | Peggy |  Moje žvásty
Tak, moje otravná existence se vám už zase hlásí... :D
Včera jsem dočetla knížku od Stephenie Meyer, která se jmenuje Stmívání, a musím říct, že mě to vážně nadchlo. Je to prostě úžasný, a přiznám se, že potom, co jsem si včra před spaním, když už jsem to měla dočtený, znova četla některý pasáže, jsem na to musela soustavně myslet celou dobu, než jsem usnula, když jsem se probudila, a nebýt Bridget Jones, kterou jsem si vzala na cestu metrem na sraz s kámoškou, bych o tom přemejšlela i celou cestu. Je to teprve první díl zamýšlené tetralogie (aspoň myslim že tetralogie). Druhý díl se jmenuje Nový měsíc a já nedočkavě čekám, až bude volný v knihovně. Třetí díl, Zatmění, myslím nedávno vyšel v češtině, takže si na to, až se dostane do knihovny, asi ještě počkám... =( A čtvrtý díl, Rozbřesk, má myslim vyjít v originálu někdy tenhle rok. No, rozhodně vám tuhle knížku (a i celou sérii, i když jsem ty ostatní knížky ještě nečetla), vřele doporučuju, mně aspoň se to děsně líbilo.

Chci znát váš názor!

16. března 2008 v 12:22 | Peggy |  Moje žvásty
Takže... nejdřív ze všeho bych vám chtěla moc poděkovat, že mi komentujete 10. kapitolu Mirandy... vaše komentáře mě fakt potěšily =)
Ale mám na vás menší prosbu... Vím, že moje povídka není dokonalá, dokonce vím, že není ani zdaleka tak dobrá, jak s oblibou opakujete ve vašich komentářích... Chtěla bych vám poděkovat za snahu mě povzbudit, ale já bych chtěla vědět, co si o mojí povídce opravdu myslíte. Chtěla bych vědět, jak se vám to ve skutečnosti líbí... Čeho je tam moc, co tam naopak chybí... Chtěla bych po vás, abyste mi řekli, v čem chybuju, a jak bych to případně mohla napravit. Nemusíte být milosrdní a bát se, abych se náhodou neurazila. Já chci znát váš skutečný názor, ne jenom povzbudivý slovíčka (i když ty samozřejmě taky potěší, ale já chci pravdu!). Vím, že se vám to někomu třeba ani nelíbí, ale jestli jste si to přečetli, chtěla bych vědět, jak bych se mohla polepšit, nebo aspoň to, že vás to nijak neoslovilo... Fakt, chci znát pravdu! A nemusíte mě šetřit, pořádně se do mě pusťte... Vaše neupřímný komentáře mi nepomůžou, to, po čem toužím, je upřímnost. A vážně neberte ohledy na moje city ani na nic a kritizujte!!! Nebo přinejmenším napište pravdu. Prosím.
Takže jestli by vám nevadilo obětovat chvilku pro napsání komentáře s vaším opravdovým názorem, byla bych vám nesmírně vděčná =)

10. kapitola - Čokoláda

15. března 2008 v 16:29 | Peggy |  Miranda... I love/hate you!
Anoooooooooooooooooo!!! Tak jste se konečně dočkali a já jsem napsala novou kapitolu. Není sice moc dlouhá, ale přesto doufám, že se vám bude aspoň trochu líbit. Je desátá, jubilejní, takže bych od vás očekávala i jubilejní množství komentářů! =)

Hrůůůůůůůůůůůza!!!

14. března 2008 v 22:17 | Peggy |  Moje žvásty
Lidi, já jsem fakt, ale fakt hroznáááááááá!!! :D Přišla jsem asi v devět k počítači, začala jsem obcházet nějaký blogy a pak jsem si řekla, že bych vlastně mohla začít psát další kapitolku (protože jsem ji původně chtěla psát už ve středu, ale nebyl čas =(). No ale pak jsem pořád tak nějak chodila po všech možnejch blozích, podívám se na hodiny, a zjistím, že už je deset! A vzhledem k tomu, že se mi za sedm minut má dostáhnout nový Shippuuden (Naruto... asi neznáte:D) a já jsem už vážně dost unavená, tak už se dneska k tý kapče fakt nedostanu... Takže (protože pochopit moje souvislý vyprávění je dost těžký) se vám tímhle článkem vlastně omlouvám, že jsem tu kapitolu ještě nenapsala O:-) Ale zároveň doufám, že zítra si na to už najdu čas =)
P.S. Konečně vidím ikonky, když píšu na blogu článek!!! Takže už můžu dávat i odkazy!!! =)))
P.P.S. Moc byste mě potěšili, kdybyste mi napsali nějaký komentáře... je jedno o čem, třeba jenom o tom, že jste tady byli nebo že se těšíte na další kapitolu (proč sakra jenom jsem tak naivní?!?) nebo jestli třeba znáte Naruta... :D Jo, já vim, já už radši jdu, protože jinak se ze mě asi zblázníte :DDD

21. spřátelení =)

12. března 2008 v 17:21 | Peggy |  Novinky
Tak jsem se znovu spřátelila... =)
Tentokrát s bezvadným blogem Leenikky (http://leenikk.blog.cz/) - dala bych sem odkaz rovnou do textu, ale jaksi mi to nejde =(. Leenikk píše 2 povídky s hp tématikou - Zakázané ovoce, kterou začala docela nedávno a ke který jsem se ještě nedostala O:-), a další Z anděla bestie, jíž jsem četla a musim říct, že je vážně úžasná a skvěle napsaná. Fakt doporučuju, tak honem tam!!! =)

Jupíííííííííí!!!

10. března 2008 v 14:52 | Peggy |  Moje žvásty
Já mám dneska prostě skvělou náladu!!! Škola (aspoň pro dnešek :D) skončila, já mám před sebou celý volný odpoledne a venku je tak krááááááááááásně! =) Já jsem prostě úplně happy =))) Sice bych měla dělat čtenářský deník, referát na češtinu a psát slohovku, ale koneckonců to stejně máme až do pátku... O:-)
Lidi, já už se taaaaaaaaak těšim, až budou prázdniny!!! A až bude zase teplo (teda to je už i dneska, ale stejně to není nějaký vedro... a navíc kdoví, s čím na nás počasí zase přijde :P)!!!
A navíc vy jste mě taky hrooooozně moc potěšili!!! Včera sem totiž přišlo 62 lidí!!! A to je blogův osobní rekord (aspoň myslim)! Takže vám fakt, ale fakt moooc děkuju, jste vážně úžasný! =) A vaše povzbudivvý komentáře mě taky moc potěšily... =) Njn, prostě si vás nemůžu vynachválit :D
Tak já už asi zase půjdu... Hm, sice ještě nevim, co budu dělat, ale to nevadí... Venku totiž tak krásně svítí sluníčko a já mám celý barák rpo sebe!!! =)))

19. a 20. spřátelení =)

9. března 2008 v 19:42 | Peggy |  Novinky
Tak jsem se znovu spřátelila... =)
Tantokrát s Cassiopeou (http://cassiopea-driade.blog.cz), která má blog s HP povídkama a dokonce jednou originální povídkou. Ještě jsem se k jejich přečtení nedostala, ale doufám, že to brzo napravím... =) Takže se k ní rozhodně podívejte, určitě jí uděláte radost!!!
A druhé spřátelení je s KiVi (http://kivi-povidky.blog.cz), která na svůj blog taky píše HP povídky, Nový život a Změna je život. Obě dvě úplně žeru, jestli se chcete pobavit, tak jí rozhodně navštivte! Vřele doporučuju!!!
Takže, Cassiopeo, KiVi, děkuju za spřátelení! =)
P.S. Děsně mě štve, že mi nejdou do článků vkládat odkazy!!! =(

Prolog

9. března 2008 v 19:28 | Peggy |  Otázka života a smrti
Ehm ehm... abyste věděli, proč tady teď takhle straším... Mám pro vás slibovaný prolog k mojí společný kapitolovce s Panthy, Otázce života a smrti. Ale musim vás varovat, je to fakt něco strašnýho!!! Promiň, Panthy, já jsem řikala, že to zkazim hned na začátku...
Njn, ale kdyby si to někdo chtěl stejně přečíst, tak prosim... :P A kdybyste si to už teda přečetli, tak please aspoň hlásněte v anketě a nechtě mi tady nějakej komentář... =)
Tak Panthy, přístí kapitola je na tobě! :D

Nový design!

9. března 2008 v 16:08 | Peggy |  Novinky
Tak jsem zase tady :P A ještě ne s prologem, ale zato s novým designem!!!
Jeho autorkou je Digi (http://layoutsforyou.blog.cz) a mně osobně se hrozně líbí, je fakt krááásnej... =) Ne že by se mi ten starý nelíbil, to ne, ale některý lidi ho viděli rozhozeně a navíc jsem si řekla, že by to chtělo změnu... No, tak tady je :D
Hm, já už radši půjdu napsat ten prolog a potom bych se měla učit a napsat čtenářský deník... =((( Achjo...
Takže hlasujte v anketě a pište komentáře, jak se vám nový design líbí!!! =)

Nová povídka!!!

9. března 2008 v 11:34 | Peggy |  Novinky
Ahooooooj!!!
Takže, mám pro vás skvělou zprávu! A to sice že jsem se dohodla s Pantherkou (http://povidky-sro.blog.cz), že budeme psát společnou povídku!!! A musím říct, že je to pro mě pocta, že se někdo, kdo píše tak úžasně jako Panthy, rozhodl psát společnou povídku s někym, jako jsem já... =)

9. kapitola - Návštěvy

5. března 2008 v 20:08 | Peggy |  Miranda... I love/hate you!
Anoooooooooooooooooooooooooooooooo!!! Potlesk, prosím... :D Jak jste si už asi všimli, jsem tady konečně i s už dlouho slibovanou kapitolou. Odhodlala jsem se ji dneska dopsat i přesto, že bych se měla učit občanku a psát úvahu na téma "trest smrti", a že jsem se chtěla koukat na Naruta. Tak já to půjdu napravit teď (ne tu občanku, samozřejmě, ale toho Naruta...:P)
Takže si kapču užijte, ačkoli ji nepovažuju za moc povedenou... Je to ale důležitý pro další vývoj děje, takže doufám, že to pochopíte =) Na konci je anketa, takže pls pls hlasujte, a budu vážně moc ráda i za vaše komentáře. Fakt, vždycky mě to popožene k dalšímu psaní.
P.S. A chci objektivní kritiku, takže se nebojte, a klidně mi napište, co se vám nelíbí, já budu akorát ráda a pokusím se to napravit =)

Oou

4. března 2008 v 19:30 | Peggy |  Novinky
Taaak... mám pro vás pár novinek...
Takže... zjistila jsem, odkud mi bylo jméno povídky "Láska až za hrob" tak povědomý, i když jsem si nemohla vzpomenout, kde bych to mohla vidět, takže jsem nakonec usoudila, že to je jenom takovej pocit... No ale právě jsem zjistila, že takhle se jmenuje kapitolovka u Jenn (http://janeeska.blog.cz/), takže tenhle název rušim a vymyslim něco novýho... A jestli si tohle, Jenn, přečteš, tak promiň, já si to vážně neuvědomila...
Další zprávou je, že blog byl nějak aktualizovanej, ale spíš k horšímu... zase to blbne, vymazaly se mi všechny obrázky, nejdou mi zveřejnit ani upravit články... no prostě děs!!! A navíc mi ani nejde do článku vložit odkaz! Jedinou výhodou je asi zavedení smajlíků...
No a nakonec... kapča je pořád ve stadiu rozepsání (nebo rozkladu?:D)... Takže , původně jsem doufala, že bych ji mohla dopsat už dneska, ale to asi moc nehrozí, takže asi nejdřív zítra... A zítra asi dokonce budu mít čas! :D

18. spřátelení

2. března 2008 v 17:17 | Peggy |  Novinky
Tak jsem se znovu spřátelila, tentokrát s Trinity. Na svém blogu píše jednu povídku na téma HP, takže rychle tam!!! Díky za spřátelení, Trinity =)
P.S. Už mám stránku a půl Mirandy! To je ale rychlost, co? :D

Novinky :D

2. března 2008 v 15:35 | Peggy |  Novinky
Táááák... poslušně se hlásím do služby :DDD
Takže tady jsou nejnovější zprávy, který by vás mohly zajímat: 1) blog.cz zase blbne (jak neobvyklé, žejo? :P), 2) ještě jsem nedopsala další kapitolu, 3) nevím, jestli se k tomu dneska dostanu, protože mě čekají ještě haldy úkolů do školy... =(, 4) ještě pořád nemám moc nápady, jak bych tu kapču dopsala, ale fakt bych jí dneska ráda dodělala, 5) když teď o tom tak přemýšlím, možná se - prozatim :P - vykašlu na úkoly a půjdu jí psát, 6) z čehož vyplývá, že jestli mi to půjde, tak by se tady mohla objevit už dneska, 7) !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 8) to je úspěch, ne? :P, 9) tohle číslování se mi líbí :P
10) ještě jsem nedomyslela, o čem přesně by měla být ta další kapitolovka, ale protože jste si 11) zatim odhlasovali, že byste ji chtěli, tak vám 12) prozradím název, jakej by měla: 13) "Láska až za hrob" (proč mi to zrovna vyšlo na třináctku?!? :D), 14) ale nebyl by to žádnej slaďák, jak si nejdřív myslela Pantherka (:P), ale 15) spíš tragický... i když pokusy o romantiku by nebyly špatný... 16) no, ještě si to promyslim, takže se nebojte, včas vám o tom řeknu =)
17) hlasujte v anketě, pokud jste ještě nehlasovali, 18) pište komentáře (o čemkoli; jak se vám líbí název kapitolovky, jestli byste ji teda vůbec chtěli, třeba nějaký povzbuzení ke psaní a tak... :P) 19) potěší vlastně jakýkoli komentář nebo hlásnutí =) 20) a když mě takhle povzbudíte, tak tady kapča rozhodně přibyde rychleji =)))
21) já už radši půjdu... 22) tak ahoj :DDD

Nevim jak bych to nazvala... :P

1. března 2008 v 23:24 | Peggy |  Moje žvásty
Je to se mnou špatný, lidi, dochází mi inspirace... No... abych vám to tak nějak vysvětlila...
Původně jsem dneska chtěla dopsat další kapitolu - už mám jednu A4 ve Wordu (což je dost málo...), ale když jsem si to četla, tak mi to přišlo takový... divný... hodně divný... bez nápadů, nemastý, neslaný... A protože jsem potom už stejně musela jít od počítače, kapitolu jsem nedokončila (což je vlastně hlavní pointa tohohle článku) O:-). Prostě nevím, co bych tam napsala... teda vim, ten děj už jsem si jakžtakž promyslela, ale problém je spíš v tom, že nemám páru jak... No prostě teď mám takovou menší "pisatelskou krizi"... Takže mi (ve vlastním zájmu :D) držte palce, ať se z ní brzo dostanu...
P.S. Uvažuju o tom, že bych začala psát další kapitolovku (na téma HP) Sice ještě vůbec nevim, o čem by byla, ale napadl mě dobrej název... :D Takže mi pls hlásněte v anketě, jestli byste další kapitolovku chtěli, a já to kdyžtak dovymyslim :P