3. kapitola - Že by úspěch?

22. listopadu 2007 v 21:36 | Peggy |  Miranda... I love/hate you!
Tak přidávám další kapitolu... sice jste napsali jenom 6 komentářů, ale protentokrát vám to odpustím... :D:D:D Jinak za ty komentáře moc dík. Sice s touhle kapitlou moc spokojená nejsem, ale aspoň jsem se snažila... Takže komentovat, a to povinně!!! =) Nebudu vás omezovat přesným číslem, ale byla bych ráda, kdyby jich bylo prostě hooodně, jinak další kapitola bude až hooodně za dlouho... :D No ale teď už čtěte...
P.S Právě mě ten "velice inteligentní" blog neuvěřitelně naštval!!! Nejde mi sem vložit celá kapitola, tak ji budu msuet rozkouskovat... GRRRRRRRRRR!!!
P.P.S. Sláva!!! Už to sem půjde dát celý (snad)...
P.P.P.S. Tak nepůjde, no... Grrrrrrrr, já tady vážně někoho zabiju!!!

Venku bylo zataženo a vypadalo to, že bude pršet, ale přesto jsem se s Mirandou vydal na procházku po školních pozemcích. Náhle začaly dopadat na zem první kapky. Miranda mě vzala za ruku a spolu jsem jako šílení utíkali zpátky do hradu, než promokneme na kůži. Na chodbě před Velkou síní, kde bylo kupodivu liduprázdno, se opřela o zeď a prohlásila, že už tady zůstane a počká na večeři, že by prý bylo zbytečné se vracet do společenské místnosti.
"Ale vždyť jsi celá mokrá!" namítl jsem.
"To nevadí," prohlásila a s okouzlujícím úsměvem mávla hůlkou a rázem jsme byli oba naprosto suší.
"To je úžasné kouzlo!" zvolal jsem nadšeně. "Naučíš mě ho?"
"Ano, ale nejdřív bys musel znovu ven do toho lijáku, abys měl co sušit," zasmála se. "Nechceš to nechat na jindy?" To by znamenalo, že bychom měli záminku, abychom se znovu sešli! Horlivě jsem souhlasil, ale zeptal jsem se, co budeme dělat teď.
Miranda prohlásila, že ona by o něčem věděla a pomalu se začala přibližovat svým obličejem ke mně. Když už nás dělilo jen pár centimetrů, proměnila se náhle v obrovského hada a začala se okolo mě omotávat a škrtit mě. Začal jsem zděšeně křičet, ale had mě tak zmáčknul, že jsem sotva dýchal, a už jsem nemohl vydat ani hlásku.
Vtom za mě někdo zvolal: "Nech toho!" Ale místo toho, aby něco udělal s hadem, začal mnou třást.
Náhle jsem rozlepil víčka a do očí mě udeřilo ostré světlo. Když jsem se konečně trochu rozkoukal, spatřil nad sebou Jacka. Posadil jsem se a uviděl jsem, že už jsou všichni obyvatelé našeho pokoje na nohou a dívají se mým směrem.
"Dobré ráno. Děje se snad něco?"
"To bys měl vědět ty, ne? Když tady tak brzo ráno začneš křičet a zmítat s sebou…" prohlásil Jesse.
"Cože?"
"No vážně," potvrdil bratrova slova Jack.
"Asi se ti něco zdálo…" nadhodil Elphias a usmál se.
"Jo, to teda zdálo. Příšerný sen!"
"No a nás jsi tím vzbudil," utrousil rozhořčeně Josh zatímco si pokoušel navléct ruku do nohavice od kalhot.
"Co to děláš?" začal se mu smát Jack.
"Co by, oblé-" Josh zděšeně pohlédl nejdříve na své ruce a pak na kalhoty. "Ehm… To radši nechtěj vědět…"
"Kolik je hodin?" zeptal jsem se rozespale a nedokázal potlačit zívnutí.
"Šest ráno."
"Cože?!? A to už vstáváte?"
"Shodli jsme se, že máme hlad, tak jdeme na snídani. Ale klidně tady zůstaň, jestli chceš spát."
"To je vydírání!"
"A proč?" zeptal se Jack s šibalským výrazem.
"Proto!" křiknul jsem a hodil po něm polštář.
"Tak to si vypiješ!"
"Vážně?"
"Jo!"
"To chci vidět!"
"Taky že to uvidíš!"
Jack se natáhnul pro svůj vlastní polštář, zamířil a… vedle!
Sebral jsem ho a hodil ho po Jackovi. K jeho smůle tam ale zrovna procházel Josh, takže ho zasáhnul zezadu do hlavy… Josh nadskočil leknutím a podklouzly mu nohy na Jessově košili, která se válela na zemi. Za okamžik se Josh poroučel za ní a my ostatní jsme propukli v hurónský smích.
To mě dokonale probudilo, takže už jsme po chvilce procházeli ztichlou společenskou místností. Proklouzli jsme ven obrazem Buclaté paní a zamířili dolů do Velké síně. Ještěže jsme vstávali tak brzo, protože si žádný z nás přesně nepamatoval cestu, a tak jsme bloudili po hradě aspoň další půlhodinu. Cestu nám ukázala až postarší profesorka, do které Elphias omylem vrazil. Později se ukázalo, že nás má na lektvary.
Když jsme se konečně dostali do Velké síně, bylo tam už dost studentů, ale přesto si ještě většina vychutnávala sladký spánek. Moudré rozhodnutí.
"Takže… první hodinu máme přeměňování," poznamenal jsem cestou z Velké síně s nosem zabořeným v rozvrhu a plánku školy v tlusté knize Bradavice od roku 100 př. n. l. od profesora Quirence, kterou mi doporučila profesorka Eleniová a hned po snídani mi ji půjčila.
"T-bu-e-su-er!" zahuhlal Jack s plnou pusou topinky s malinovou marmeládou, kterého jsme musel od stolu doslova odtáhnout.
"Kde to je?" zeptal se Elphias.
"To zjistíme…" zaváhal jsem. "Možná."
"No s touhle bichlí už doufám bloudit nebudeme," poznamenal Jesse a poklepal na knihu prstem. Náhle jsem s sebou trhnul a encyklopedii, syntézu nebo snad monografii jsem upustil na zem.
"Promiň!" vyjekl Jesse.
"To je v pohodě," zamumlal jsem. "Za to ty nemůžeš. To to místo… ten sen…" umlkl jsem a víc už ze mě nedostali, ačkoli Jack mi žertem vyhrožoval,že jestli mu to neprozradím, vyhodí mi oknem moji Encyklopedii kouzel, čar a jiných nadpřirozených jevů aneb Jak se bezpečně zachovat před mudly. Zjevně vůbec nedokázal docenit její nesporně ohromný význam jakožto jedné z nejdůležitějších příruček pro mladého kouz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 pantherka pantherka | Web | 23. listopadu 2007 v 10:38 | Reagovat

Já z tebe normálně nemůžu :) Od profesora Quirence, jo? :D A syntézu nebo monografii ? Teda, tohle bys asi měla vědět,. Kvirenc by z tebe neměl zrovna radost :DDD

2 Polgara Polgara | Web | 23. listopadu 2007 v 16:02 | Reagovat

Hele..další kapitola, ty teda jedeš. Je napsaná hezky, i když mi přišlo že se v ní nic moc nedělo...

3 Lina Lina | E-mail | Web | 23. listopadu 2007 v 20:23 | Reagovat

hmmm, aspoň môžeš pridávať kapitoly..... to mňa ten blog porazí!!!! nemôže fungovať normálne aspoň na chvílu???

4 Estel Erunámë Estel Erunámë | Web | 24. února 2008 v 12:42 | Reagovat

:) Taky mi možná přijde, že se v ní nic nedělo, ale to vůbec neva, páč je napsaná fakt hezky.. :) A každá kapitolka nemusí být zrovna akční.. :D

5 Leenikk Leenikk | Web | 10. března 2008 v 21:30 | Reagovat

JJ souhlasím s Estel.nemusí se v každé kapitole něco dít.Vzlášť když to je tvoje povídka!Moc pěkná!!!Zase jdu na další!Já vím,jsem hrozná, že píšu koment, když jsi to už psala dávno, ale víš jak!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama